Sacha Boey’in Yerini Mert Müldür Dolduracak

2021 – 2022 sezonu öncesinde Galatasaray’a transfer olan Sacha Boey; her ne kadar geçtiğimiz sezonki performansıyla sınıfı geçemese de bu sezon oldukça iyiydi. Fransız sağ bek, Galatasaray’ın şampiyonluğuna büyük katkıda bulundu. Sacha Boey’in performansına kayıtsız kalmak mümkün değildi. Genç oyuncu ile başta Premier Lig ekipleri olmak üzere çok sayıda kulüp ilgileniyor. Galatasaray, oyuncunun satışından 20-25 milyon Euro arası bir gelir bekliyor. Sacha Boey de takımdan ayrılmaya sıcak bakıyor.

Galatasaray’ın Transfer Listesinin İlk Sırasında Yer Alan İsim Mert Müldür!

Sacha Boey’in Galatasaray’dan ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Arsenal ve Juventus’un transfer listesinde yer alan bu oyuncunun yeni adresinin neresi olacağı önümüzdeki haftalarda belli olacak. Sacha Boey’in ayrılması halinde Galatasaray’ın kadrosunda sağ bek olarak sadece Leo Dubois kalacak. Ancak, bu oyuncuya da tekliflerin olduğu ve onun da ilk 11’de şans bulabileceği bir takıma gitmeyi hedeflediği söyleniyor. Sonuç olarak, Galatasaray, yeni sezon öncesinde kadrosunu en az bir sağ bek ile takviye etmek zorunda!

Takdir edersiniz ki, Süper Lig’de mücadele eden takımların ilk 11’lerinde en az üç yerli futbolcuya yer vermeleri şart! Galatasaray’ın yerli rotasyonu zannedildiği kadar iyi değil! Defans hattında Kaan Ayhan, Abdülkerim Bardakçı, Emin Bayram ve Kazımcan Karataş gibi alternatifler yer alıyor. Ancak, Galatasaray’ın önümüzdeki sezon üç kulvarda birden mücadele edeceği dikkate alındığında daha çok yerli futbolcuya ihtiyacı olduğunu dile getirebiliriz.

Okan Buruk, geçtiğimiz sezon ilk 11’de üç yerli futbolcu olarak Abdülkerim Bardakçı, Kerem Aktürkoğlu ve Kazımcan Karataş’a yer vermişti. Ancak, deneyimli teknik adam, yeni sezon öncesinde yabancı bir sol bek transfer edilmesini istiyor. Bu durum, Kazımcan Karataş’ı yedek kulübesine gönderebilir. Sacha Boey’in ayrılması halinde sağ bekte yerli bir oyuncuya ihtiyaç duyan Galatasaray’ın tercihi Mert Müldür olabilir.

Genç Oyuncu Galatasaray’ın Teklifine Sıcak Bakıyor

Mert Müldür, hali hazırda İtalya’nın Sassuolo kulübünün kadrosunda yer alıyor. Ancak, genç oyuncu, bu sezon sakatlığından dolayı çok az süre alabildi. Milli takımdaki yerini kaybeden Mert Müldür, Sassuolo’dan ayrılma fikrine sıcak bakıyor. 2019 – 2020 sezonundan bu yana bu kulüpte forma giyen 1999 doğumlu oyuncu Galatasaray’da oynamak istiyor. Ancak, sarı kırmızılı kulüpten ilk 11’de oynama garantisi istedi.

Mert Müldür 2022 – 2023 Sezonunu Boş Geçirdi

3 Nisan 1999 tarihinde doğan Mert Müldür; 2019 yılının Ağustos ayında Rapid Wien kulübünden Sassuolo’ya transfer oldu. Sassuolo, genç oyuncunun transferi için eski kulübüne 4 milyon 700 bin Euro ödedi. Oyuncunun Rapid Wien ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2024 tarihinde sona erecek.

24 yaşındaki oyuncu, bu sezon üç maçta sadece 58 dakika süre alabildi. Galatasaray, oyuncu için kulübüne 4 milyon Euro teklif edecek.