Spor Toto 1. Lig Ekibi Göztepe Tesisleri İle Göz Dolduruyor

Spor Toto 1’inci Lig’de Play – Off ‘a kalma mücadelesi veren İzmir ekibi sarı kırmızılı takım Göztepe uzun yıllarca tesis ve stat sıkıntısı çektikten sonra Eski Başkan ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Sepil’le başlayan süreçte 2014 yılı sonrasında istediklerine ulaştılar.

İzmir ekibi sarı kırmızılı takım Göztepe yıllardır hasretle beklediği stadyum projesi de gerçek oldu. Tesis bünyesine kulüp tarihinin ilk yelken tesislerini de kazandıran Mehmet Sepil yönetimi, Urla’daki araziye zaman içinde yeni sahalar ekleseler de Göztepe’nin yıllardır hasretle beklediği stadyum projesi de gerçek oldu.

Sarı kırmızılı takım taraftarları Göztepe ‘nin uzun yıllarca terk edilmiş haldeki görüntüsü sarı-kırmızılılara gönül verenleri üzen Gürsel Aksel Tesisleri’nin bulunduğu yere modern bir stat yapılarak bu hasrete son verdiler.

UEFA STANDARLARINA UYGUN YENİ STAT YAPILDI

UEFA standartlarındaki Gürsel Aksel Stadı’nın temeli 9 Eylül 2017 yılında dönemin Başbakanı olan Binali Yıldırım tarafından atıldı.

Türkiye’nin en güzel statlarından olup, projedeki eklentilerle 400 milyon TL’ye mal olan 20 bin kapasiteli Gürsel Aksel Stadı, 26 Ocak 2020’de Göztepe’nin Süper Lig’de 2 – 1’ lik skor ile kazandığı siyah beyazlı takım Beşiktaş maçında kapılarını sarı kırmızılı taraftarlarına açmışlardı.

Sarı kırmızılı takım Göztepe’ nin Gürsel Aksel Stadı 14 Haziran 2022’deki Türkiye-Litvanya maçında A Milli Takım’a ev sahipliği yapmanın mutluluğunu da yaşadılar.

TESİSLERİN DEVAMI GÖZTEPE’ YE GELECEK

Tesisleşme konusunda hızlıca büyüyen Göztepe, 50 yıldır imara kapalı olan İnciraltı’ nda yeni tesislerine kavuşarak saha, salon, havuz ve tenis kortları ile spor severlere hizmet vermeye devam edecekler.

Sadece futbol konusunda tesisleşmeyecek olan Göztepe de Tesis projesinde, basketbol, hentbol ve voleybol sporcularının kullanacağı 2 adet salon inşaatı başlandı.

Yüzme branşı için portatif olarak olimpik havuz yapılacak olup, Ampute takımının da kullanacağı 2 adet sentetik sahanın yanı sıra, 2 adet de tenis kortu hizmete açılacak. Tesiste ayrıca çocukların yararlanabileceği eğlence alanları oluşturularak hizmete geçirecekler.

Göztepe için alt yapı tesisleri çalışmaları kapsamında da tesisleşmeye devam edecek olan sarı kırmızılı takım Göztepe ‘ de Torbalı’da altyapı için düşünülen tesislerin de kısa zamanda hayata geçecek.

BU SEZON SÜPER LİGE ÇIKMAK İÇİN MÜCADELE EDİYORLAR

Geçen sezon düştükleri süper lig den bu sezon yeniden çıkmak için çaba gösteren sarı kırmızılı takım play – off ‘un en güçlü takımlarından birisi olacaklar.

Play – off ile süper lige çıkma umutları devam eden sarı kırmızılı takım büyük olasılık ile Sakaryaspor ile beraber play – off finali oynayarak takım olacaklar.

İki takımın kıyasıya yarışmasını beklediğim play – off finalinde sarı kırmızılı takım Sakaryaspor’ a göre bir adım daha tecrübe olarak önde olduklarını düşünüyorum ki aslında iki takım da süper ligi hak ediyor.