Tff 1. Lig’de Alt Sıralarda Puan Durumu Ne Durumda

TFF 1. Lig’ de yaşanan deprem felaketi sonrasında ara verilen karşılaşmalar sonrasında lig kaldığı yerden yeniden başlayacak.

Ülkemizde yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında bölgede ki birçok spor kulübü sezonun geri kalan kısmında sahada olmayacaklar. Sezona devam etmeyecek olan takımlardan birisi de Yeni Malatyaspor oldu.

Bu sezon ki hakları korunarak gelecek sezon yeniden TFF 1. Lig’ de mücadele edecek olan Yeni Malatyaspor bu sezon kümede kalma mücadelesi veren takım son sırada yer alıyordu.

Yeni Malatyaspor ‘un lig den çekilmesi ile alt sıralarda ki sıralamada değişmiş durumda.

Son sıradaki takımlardan Denizlispor, Gençlerbirliği, Altınordu düşme hattında yer alan takımlar olurken sezonun ikinci yarısı onlar için çok zor olacak.

Kümede Kalma Mücadelesi Nefes Kesecek

TFF 1. Lig’ de üst sıralarda şampiyonluk ayrışışı kadar alt sıralarda kümede kalma mücadelesi de sezonun ikinci yarısında bir hayli nefes kesecek gibi görünüyor.

Yeni Malatyaspor ‘un lig den çekilmesinin ardından alt sıralarda kıyasıya bir mücadele bekliyor.

TFF 1. Lig’ de düşme hattı giderek kızışırken son sırada Denizlispor 16 puan ile yer alırken aynı puanda ki başkent ekibi Gençlerbirliği’ de 17. Sırada kümede kalma mücadelesi veriyorlar.

Gecen sezon Play Off’ ta elenerek Süper Lig’ e çıkma şansını kaçıran Altınordu ise bu sezon 17 puan ile düşme hattında kümede kalma yarısı içinde olan takımlardan oldu.

Düşme hattının birkaç puan üstünde olan takımlar içinde tehlike onlar içinde sezonun ikinci yarısında devam edecek.

Alt Sırada Puanlar Birbirine Çok Yakın

TFF 1. Lig’ de alt sıralarda sezonun ikinci yarısında nefes kesen bir mücadele bizleri bekliyor olacak.

Yeni Malatyaspor ‘ un lig den çekilmesi ile son sıraya Denizlispor yerleşmiş oldu. Sezonun 22 haftalık süresinde Denizlispor lig de 5 galibiyet, 4 beraberlik ve 13 mağlubiyet alarak 16 puan toplaya bildiler.

Öte yandan Denizlispor ‘ da ise Erdal Akdan ‘ın sakatlığı takımdaki dengeleri de oldukça bozacak gibi. Denizlispor hazırlık maçında Efeler 09 Spor ile hazırlık maçında savunmanın ve takımın önemli ismi Erdal Akdan ‘ın aldığı darbe sonrasın da durumunun ciddi olduğu uzun süre sahalardan uzak kalacak.

Aynı puanda ki Başkent ekibi Gençlerbirliği ise bu sezon kümede kalması bir hayli zor görünüyor. 16 puan ile 17. Sırada yer alan başkent ekibi ikinci yarısı işi çok zor olacak.

Düşme hattının en avantajlı takımı Altınordu 17 puan ile 16. Sırada yer alsa da üst sıralarda ki takımlar ile aradaki puan farkının açılmasına izin vermek istemiyor.

Orta sıralarda ki takımlar ile düşme hattında ki takımlar arasında çok fazla puan farkı olmaması alt sıralarda ki takımlara biraz nefes oluyor.