Volkan Demirel Hatayspor’da Başarılı Bir Görüntü Çizdi

Türkiye; 6 Şubat 2023 tarihinden bu yana kabusu yaşıyor. O gün Gaziantep ve Kahramanmaraş merkezli olarak meydana gelen iki deprem; 35 bini aşkın insanı aramızdan aldı. 17 Ağustos 1999 tarihindeki Marmara depreminden bile daha büyük bir felaket yaşandı. İnsanlar; yaralarını sarmak adına ellerinden geleni yapıyorlar. Türkiye; tek bilek olarak depremzedelerin acısını dindirmeye çalışıyor. Bunun yanı sıra, diğer ülkelerin de Türkiye’ye büyük destek verdiklerinin altını çizebiliriz.

Hatay, Gaziantep, Adıyaman, Adana, Elazığ, Diyarbakır ve daha birçok şehri derinden etkileyen bu deprem; futbolda da köklü değişikliklere neden oldu. Süper Lig kulüplerinden Hatayspor ve Gaziantep FK; ligden çekilmek adına TFF’ye başvuruda bulundular. TFF; her iki takımın da bu isteğini kabul etti. Sonuç olarak, Hatayspor ve Gaziantep FK; sezonun geri kalanında olmayacaklar.

Volkan Demirel Deprem Günü Yaptığı Konuşma ile Duygulandırdı

Yakından takip edenlerin bildiği üzere Hatayspor’u 2022 yılının Eylül ayından bu yana Volkan Demirel çalıştırıyor. Genç teknik adam; Hatayspor’a geldiği günlerde böylesine büyük bir depremin yaşanacağını tahmin edemezdi. Bordo beyazlı takım; 5 Şubat 2023 tarihinde oynanan maçta Kasımpaşa’yı uzatma dakikalarında Christian Atsu’nun attığı golle 1-0 yendi. O maçta golü atan Atsu; kaldığı Rönenans Rezidans’ta depreme yakalandı. Enkaz altında kalan Atsu’dan halen daha olumlu veya olumsuz bir haber yok!

Volkan Demirel; 6 Şubat 2023 Pazartesi gecesi yaşanan depremin ardından sosyal medya hesabından canlı yayın yaparak yardım istedi. Hatay’ın perişan durumda olduğunu söyledi. Bir an önce herkesin buraya gelmesi gerektiğinden bahsetti. Tüm bunları anlatırken ağlaması; tüm Türkiye’yi de ağlattı.

Volkan Demirel; depremin ardından bir süre geçtikten sonra İstanbul’a döndü. Ailesini güvenli bir yere yerleştirdikten sonra yeniden Hatay’a gitti. Yardım çalışmalarına katıldı. Genç teknik adamın sözleşmesi sezon sonunda bitecekti. Hatayspor’un ligden çekilmesi; Volkan Demirel’i de etkiledi. Demirel’in önümüzdeki sezon Hatayspor’un başında olup olmayacağı bilinmiyor.

Genç Teknik Adam Fena Olmayan Bir Performans Ortaya Koydu

Volkan Demirel; geçtiğimiz sezon Fatih Karagümrük’ü çalıştırmıştı. Burada sergilediği performans ile dikkat çekmişti. Takımını üst sıralara taşımayı başarmıştı. Ancak, Karagümrük başkanı Süleyman Hurma ile anlaşamamasından dolayı kulüpten ayrıldı. 2022 – 2023 sezonuna kötü bir başlangıç yapan Hatayspor; Eylül ayında takımın başına Volkan Demirel’i getirdi. Demirel’in Hatayspor’u küme düşme hattından kurtarıp kurtaramayacağı merak ediliyordu.

Volkan Demirel; Hatayspor’un başında toplam 16 maça çıktı. Söz konusu maçların altısını kazanmasını bildi. Dört beraberlik ve altı mağlubiyet elde etti. Süper Lig’de 22 puan toplayabildi. Hatayspor; 21 maçta topladığı 23 puanla 14. sırada bulunuyordu. Demirel; takımını en azından küme düşme hattından kurtarmayı başarmıştı. Ancak, Hatayspor’un ligden çekilmesi ile beraber tüm bunların bir anlamı kalmadı.