Derbi Öncesi Hamza Hocadan Açıklamalar

Gençlerbirliği’nin teknik patronu Hamza Hamzaoğlu, Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri’nde gerçekleşecek olan antrenman öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

İki Ankara temsilcisinin de son maçlarını kazandığına değinen eden Hamza Hamzaoğlu, “Ankara için önemli bir maç. İki takım da maça moralli girecek. İki takım da formda” ifadelerini kullandı.

” İyi Bir Sonuçla Ayrılmaya Çalışacağız “

Derbideki rakibi MKE Ankaragücü takımını ve teknik direktörleri Mustafa Reşit Akçay’ı Fenerbahçe’ye karşı aldıkları galibiyetten dolayı tebrik eden Hamzaoğlu, “İki takım açısından da önemli bir karşılaşma. Alanyaspor karşılaşmasından sonra bu maçtan da iyi bir sonuçla ayrılmaya çalışacağız. İnşallah, istediğimiz şeyleri sahaya yansıtırız” diye konuştu.

” Sonuca Ulaşmaya Gayret Edeceğiz “

Derbi maça dair yorumlarını sürdüren Hamza Hoca, “Çok etkili bir takıma karşı oynayacağız. Özellikle savunma arkası koşularını iyi yapan oyunculara sahipler. Bunu da oyun anlayışı olarak benimseyen bir takım. Onlara o fırsatları vermemeye gayret edeceğiz. Biz de iyi oyun oynayıp sonuca ulaşmaya gayret edeceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

” Sefa Yılmaz 1,5 Ay Yok “

Kırmızı siyahlı ekibin mevcut durumuna dair bilgi veren Hamza Hamzaoğlu, oyuncuları Sefa Yılmaz’ın sakatlığına değinerek şöyle devam etti:

Sefa Yılmaz geçen maçta bileğinden sakatlandı. Bağlarında yırtık oluştu, onu 1,5-2 ay aramızda göremeyeceğiz. Kendisine buradan geçmiş olsun diyorum. Stancu’nun golle dönmesi ise sevindirici. Sio formunu yavaş yavaş yakalamaya başladı. Ayite’nin de sakatlığı vardı, onun durumuna da hafta sonuna kadar bakacağız.”

” Hedefimiz İlk 10 “

Hamza Hamzaoğlu, bu sezon ligdeki hedeflerinin ne olduğunun sorulması üzerine, “Geldiğimde de söylemiştim; sezonu ilk 10’da bitirebilirsek bu seneki hedefimizi tutturmuş olacağız. İnşallah bunu da başarırız” yanıtını verdi.

” Bundan Sonraki Her Maç Zorlu Geçecek “

Gençlerbirliği’nin Ankara derbisinden hemen sonra Galatasaray ile karşı karşıya geleceğinin hatırlatılması üzerine Hamza Hamzaoğlu, şunları söyledi:

“Galatasaray maçını düşünmek için önümüzde bir haftamız daha olacak. Şu an tamamen Ankaragücü maçına odaklandık. Artık bundan sonraki bütün maçlar zor geçecek. Çünkü telafisi olmayan haftalara girdik. ‘Seyirci sayısı olarak bu haftaki derbi maçında rekor kırmalıyız’ diye düşünüyorum. Bizleri destekliyorlar, geldiğimizden beri seyirci sayımızda artış var. Bu bizi çok memnun ediyor. İnşallah biz de onların beklentilerine cevap veririz. Onlara yakışan bir şekilde centilmence mücadelemizi sürdürüp iyi sonuçlar alırız. Taraftarlarımızı bu hafta bekliyoruz. Ankaragücü taraftarını da bekliyoruz. İki takım olarak inşallah onlara güzel bir maç izlettiririz.”