Ayite

Floyd Ayite Taraftarın Desteği Bize Güç Veriyor

Kulübün Youtube kanalına açıklamalarda bulunan Togolu oyuncu Floyd Ayite takımı ve kendisi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Gençlerbirliği takımına İngiltere’den gelen Ayite geldiğinde takımın her şeyiyle hazır olduğunu söyledi. Tamamlanmış bir takım ile çalışmalara başlayan Ayite bu sebeple takıma uyum konusunda biraz sıkıntısının olduğunu ama bunu arkadaşlarının yardımı ile aştığını belirtti.

Jonathan Ayite’nin Kardeşi

Gençlerbirliği forması giymeye başlayan Floyd Ayite’nin abisi Jonathan Ayite’nin de Türkiye’de Alanyaspor, Yeni Malatyaspor ve Samsunspor’da forma giydiği biliniyor. Ayite bu sebeple Türkiye’yi tanıdığını ve buraya gelmekte tereddüt yaşamadığını söyledi.

Gençlerbirliği’nde oynadığı maçlarda Başakşehir, Beşiktaş ve Sivasspor’a gol atan Ayite profesyonel olan futbolcunun her maç için kendini hazırlaması gerektiğini belirtti. Her maç için motivasyonunu yüksek tutarak maçlara çıktığını söyleyen oyuncu amacının başarıya ulaşmak olduğunu söyledi.

Gençlerbirliği oyuncusu konuşmasında taraftarına da çağrı yaparak taraftarın varlığı ve desteğinin kendilerine güç verdiğini bu sebeple maçlarda desteklerini beklediklerini ifade etti.