Galatasaray Muslera İçin Alternatifi İsim Arıyor

Sarı kırmızılı takım Galatasaray süper lig de şampiyonluk yolunda emin adımlar ile devam ediyorlar.

Sezon başında birçok yerli ve yabancı oyuncu ile kadrosunu güçlendirerek yeni sezona başlayan Galatasaray takımın kaptanı tecrübeli file bekçisi Fernando Muslera içinde gelecek sezon için alternatif isim arayışlarına başladılar:

Bu sezon sakatlıklar sonrasında kalesinden uzak kalmak zorunda kalan Fernando Muslera kısa sürede sakatlığından kurtulup kalesine dönse de artık kariyer sonu yaklaşıyor.

36 yasında olan Uruguaylı file bekçisi Fernando Muslera kariyer sonuna doğru yaklaşırken sarı kırmızılı takım yerine ise tecrübeli bir isim arıyorlar. Galatasaray ‘ın yedek kulübesinde Okan Kocuk yer alsa da kalede güven vermediği için teknik heyet 27 yasındaki kalecisine şans vermiyor. Fernando Muslera için alternatif isimler arasında ile ilk sırada 28 yaşında Hırvat kaleci Dominik Livakovic var.

Hırvat ekibi Dinamo Zegreb in kalesini koruyan 28 yaşındaki kaleci Dominik Livakovic aynı zaman da takımının da kaptanı. Hırvat ekibi Dinamo Zegreb ile 2024 yılında sona erecek olan sözleşmesi nedeni ile sarı kırmızılı yöneticiler Hırvat ekibi ile masaya oturmaya hazırlanıyor.

GALATASARAY DOMİNİK LİVAKOVİC’ İ TRANSFER LİSTESİNE ALDI

Sarı kırmızılı takım Galatasaray takımın kaptanı tecrübeli file bekçisi Fernando Muslera içinde alternatif isimler arayışlarına başladılar.

36 yasında olan Uruguaylı file bekçisi Fernando Muslera kariyer sonuna doğru yaklaşırken sarı kırmızılı takım yerine listenin en başında Hırvat kaleci yer alıyor.

Listenin ilk başında Galatasaray ‘In kaleci alternatifleri içinde 28 yaşında Hırvat kaleci Dominik Livakovic var. Hırvat ekibi Dinamo Zegreb in kalesini koruyan 28 yaşındaki kaleci Dominik Livakovic aynı zaman takımının kaptanlığını da yapıyor. Sarı kırmızılı takımın kaptanlığını yapan Fernando Muslera gibi lider özellikle bir kaleci olan Dominik Livakovic transfer listesinde ilk sırada yer alıyor.

Hırvat ekibi olan Dinamo Zegreb de forma giyen tecrübeli eldiven bu sezon takımı ile lig de 29 karşılaşmada süre aldı.

1.88 boyundaki kaleci lig de 29 maçta kalesinde 26 gol görürken takımı Dinamo Zegreb ile şampiyonlar ligi ve UEFA Avrupa Liginde de forma giyme şansı buldu.

Hırvat kaleci için güncel piyasa değeri 14 Milyon Euro olarak görünse de bu transfer de bu ücreti verecek kulüpler çok az.

Avrupa ‘da İspanyol ekiplerinin de takibinde olan Hırvat kaleci Galatasaray ile yolu kesişecek gibi değil.

GALATASARAY KALECİ İÇİN UĞURCAN ÇAKIR’IN PEŞİNE DÜŞMELİ

Galatasaray lig de zor günler geçiren Uğurcan Çakır için kadrosuna kata bileceği en doğru zaman oluştu.

Hem yerli statüsünde yer alması hem de kalede başarılı bir isim olan Uğurcan sarı kırmızılı takıma katılması büyük transfer olur.

Kulübü ile 2027 yılına kadar sözleşmesi olsa da Galatasaray daha önce Selçuk İnan ve Umut Bulut gibi isimleri kadrosuna katmıştı.