GENÇLERBİRLİĞİ 1. LİG SEZONUNU EVİNDE AÇIYOR

Geçen sezon Süper Lig’de mücadele eden Ankara’nın köklü takımı Gençlerbirliği bu sezon TFF 1. Lig’de mücadele edecek. Sezona kendi evinde başlayacak olan Gençlerbirliği Eyüpspor ile karşı karşıya gelecek.

Maç için tüm hazırlıkları yapan Gençlerbirliği bu maçı kazanarak sezona ve lige başarılı bir şekilde başlamak istiyor. Galibiyetler serisini elinde tutmak isteyen Gençlerbirliği bu sezonu başarılı bir şekilde tamamlayıp tekrardan Süper Lig’e yükselmek istiyor.

Geçtiğimiz günlerde 52. TSYD Ankara Kupası’nı kazanan Gençlerbirliği oldukça moral buldu. Bu sezon boyunca da tüm rakipleri karşısında başarılı olmak isteyen Gençlerbirliği galibiyetler ve başarılar için elinden geleni yapacak.

GENÇLERBİRLİĞİ MAÇA HAZIR

Karşılaşma bu akşam, 13 Ağustos Cuma akşamı saat 20.30’da Gençlerbirliği’nin ev sahipliğinde oynanacak. Eyüpspor ile karşı karşıya gelecek olan Gençlerbilriği galibiyte alarak kendi evinde 3 puanı alıp hanesine yazdırmak istiyor.

Metin Diyadin teknik direktör koltuğunda oturuyor ve ekibine güveniyor. Köklü takım Gençlerbirliği bu akşam galibiyet arayacak. Ev sahibi takım Gençlerbirliği 23 yeni isimle anlaşarak var olan takımını neredeyse tam olarak değiştirdi.

Yeni isimler ve yeni yüzler ile sezona başlayacak olan Gençlerbirliği hedefini yüksek tutarak her maç öncesi moral bulmak istiyor. Maç maç hazırlanmak isteyen Gençlerbirliği rakiplerine uygun bir şekilde hazırlanacak.

Geçtiğimiz günlerde Ankaragücü karşısında aldığı TSYD Ankara Kupası başarısı ile oldukça fazla bir şekilde moral bulan Gençlerbirliği yine bu akşamda taraftarları ile beraber moral bulup puan kazanmak istiyor.

Bu sezon hem uzun hem de zorlu bir yok Gençlerbirliği’ni bekliyor. Hedeflerini gerçekleştirebilmek için istikrarlı ve başarılı olması gereken Gençlerbirliği bunu başarabilmek için çok çalışacak ve taraftarları ile beraber sahaya çıktığı her maçta onlara bir söz verecek.

TFF’DEN SEYİRCİ KARARI

Bu sezon geçtiğimiz sezonun aksine ülkede aşı vurulma sayısı da arttığı için seyircili maç kararı alındı. Artık maçlarda ev sahibi takımın %50 kapasiteli taraftarı maça girebilecek. Gençlerbirliği bu akşam seyircisi ile beraber maça çıkacak ve onların enerjisi ile bu maçı kazanmayı hedefliyor.