Gençlerbirliği Altınordu Maçından Başka Bir Şey Düşünmüyor

Önümüzdeki sezona çok büyük sıkıntılar ile başlamaya hazırlanan Gençlerbirliği; en büyük savaşını saha dışında verecek. Kırmızı siyahlı takımın hedefi tıpkı diğer TFF 1.Lig ekipleri gibi Süper Lig’e yükselmek! Bunun için ligi en kötü ihtimalle ilk altı içerisinde bitirmesi gerekiyor. Ancak, Gençlerbirliği birçok konuda dezavantajlı! Her şeyden önce, kulübün kısa sürede çözülmesi mümkün olmayan mali sorunları mevcut! Gençlerbirliği yönetimi; siyasilerden ve kulübe yakın iş adamlarından destek alarak maddi problemlere çözüm bulmak istese de bunu en azından şu ana kadar başaramadı.

Gençlerbirliği; yakından takip edenlerin bildiği üzere FIFA’nın vermiş olduğu transfer yasağı cezası yüzünden sezona dış transfer yapamadan başlayacak. Geçtiğimiz sezonun sonunda sözleşmesi biten isimler ile anlaşmaya çalışan kırmızı siyahlı takım; somut bir adım atamadı. Birçok futbolcu; kulübün kötü durumunu bildiği için ayrılmayı tercih etti. Kırmızı siyahlı takım; TFF 1.Lig’in ilk haftasında Altınordu ile karşılaşacak. Gelin, maç öncesinde Gençlerbirliği’nin son durumuna yakından bakalım!

Gençlerbirliği – Altınordu Maçının Günü ve Saati Belli Oldu

Türkiye Futbol Federasyonu; geçtiğimiz günlerde TFF 1.Lig’in birinci haftasının programını açıkladı. Gençlerbirliği; 13 Ağustos 2022 Cumartesi günü saat 21.45’te Eryaman Stadyumu’nda Altınordu’yu konuk edecek. Yüksek hava sıcaklıklarından dolayı geç bir saate alınan maçı çok sayıda Gençlerbirliği taraftarının izlemesi bekleniyor. Kırmızı siyahlı takımın taraftarları; yeni sezon öncesinde pek umutlu değiller! Ancak, yine de kulübe duydukları sevgiden dolayı maçı yerinde izlemeyi tercih edecekler. Gençlerbirliği tribünleri; Altınordu maçında tamamen dolu olacak. Bu durum; yeni sezon öncesinde morali bir hayli bozuk olan Gençlerbirliği futbolcularını motive edebilir.

Metin Diyadin Elindeki En İyi Kadroyu Sahaya Sürmeye Hazırlanıyor

Gençlerbirliği’ni bu sezon kulüp ile özdeşleşmiş bir isim olarak dikkat çeken Metin Diyadin çalıştıracak. Deneyimli teknik adam; farklı kulüplerden teklifler gelmesine rağmen Gençlerbirliği’nde kalmayı tercih etti. Diyadin; kulübün içerisinde bulunduğu durumun farkındaydı. Bilhassa transfer yasağının bilincindeydi. Yine de bu sorunun göreve gelen yeni yönetim tarafından çözüleceğini düşünüyordu. Fakat, geride bıraktığımız iki ayı aşkın dönemde söz konusu maddi problemlerin hiçbirisi çözülemedi.

Metin Diyadin; kulübe olan bağlılığından dolayı görevini bırakmayı hiçbir zaman düşünmedi. Takımını yeni sezona en iyi şekilde hazırladı. Hazırlık kamplarını verimli bir şekilde geçirmeye çalıştı. Altyapıdan oyuncuları takıma kazandırmak adına çaba içerisine girdi. Altınordu maçına günler kala karşılaşmaya nasıl bir ilk 11 ile çıkacağını da az çok belirledi.

Altınordu karşısında Gençlerbirliği’nin kalesini Übeyd Adıyaman koruyacak. Muhammed Sarıkaya, Metehan Mert, Mert Kula ve Musa Şahindere; dörtlü defansta görev yapacaklar. Dmytro ve Tshibola’nın orta sahada yer almaları bekleniyor. İleri üçlüde Barış Alıcı, Aksel Aktaş ve Arda Tuzcu’nun olması bekleniyor. 23 yaşındaki forvet İlker Karakaş; ileride tek forvet olarak görev yapacak.