Gençlerbirliği Ankara Keçiörengücü’nü Konuk Ediyor

Sezonun ikinci yarısında da istenilen seviyelere ulaşamayan Gençlerbirliği, bununla birlikte son 3 maçından mağlubiyet yüzü görmeden ayrılarak geleceğe dair umutlu bakmaya başladı. Kırmızı Siyahlı takım ligin bundan sonraki kısmında alt sıralarda yer alan takımların da form tutmasıyla birlikte beraberliklerin yeterli olamayabileceğinin farkında. Bu sebeple geriye kalan maçlarından mümkün mertebe galibiyetlerle ayrılmayı hedefleyecek olan Kırmızı Siyahlı takım, TFF 1.Lig’in 31’inci haftasında bir başka Ankara temsilcisi Ankara Keçiörengücü’nü konuk edeceği maçtan 3 puanı çıkarmak istiyor.

Ankara’nın Nabzı Tutuluyor

Bu sezon TFF 1.Lig’de beklentilerin altında kalan takımlardan biri olan Gençlerbirliği, sezonun bitimine 7 hafta kala henüz küme düşme hattıyla arasındaki bağlantıyı koparabilmiş değil. İkinci yarıya kötü bir başlangıç yapan ve Metin Diyadin’in sonradan kabul edilmeyen istifasıyla sarsılan Başkent ekibi, son haftalarda biraz daha toparlansa da durum hala kritikliğini koruyor.

Son 3 maçtan 1 galibiyet ve 2 beraberlik çıkartarak 5 puanı hanesine ekleyen Kırmızı Kara, küme düşme hattında yer alan takımların da form tutturduğunun farkında. Altınordu, Denizlispor gibi takımlar etkileyici galibiyet serileri yakaladılar ve bu durum Başkent ekibini daha da fazla tehdit ediyor.

Bu bağlamda artık seri galibiyetlere ihtiyacı olduğunu bilen Gençlerbirliği, ligin 31’inci haftasında kendi sahasında bir başka Ankara ekibi olan Ankara Keçiörengücü’nü konuk ediyor. İkinci yarının flaş ekiplerinden biri olan Eflatun Beyazlı takım son haftalarda biraz sallantıya girse de bu sezon beklentilerin üstüne çıkmayı başardı.

Öte yandan iki takım arasında 3 puanlık fark bulunuyor ve her iki takım da bulundukları konumlardan daha yukarıları hedefliyor. Bu açıdan oldukça önem taşıyan maç öncesinde Ankara Keçiörengücü 38 puanla 10’uncu sırada, Gençlerbirliği 35 puanla 14’üncü sırada oturuyor.

Sezonun ilk yarısında Keçiören’de oynanan müsabaka ev sahibi ekibin 2-0 üstünlüğüyle sona ermişti. Bu bağlamda Kırmızı Kara adına rövanş anlamını da taşıyan müsabaka 9 Nisan Cumartesi günü saat 16’da başlayacak.

Tehlikeli Rakip Tehlikeli Durum

Gençlerbirliği adına sezonun geriye kalan kısmında oynanacak en kritik maçlardan birisinin Ankara Keçiörengücü maçı olacağını dile getirmek yanlış olmaz.

Kırmızı Siyahlı takımın bu maçtan bir şekilde galibiyetle ayrılmayı başarması gerekiyor. Öte yandan konuk ekip gerçekten tehlikeli bir takım ve bu bağlamda oynanacak maçta Gençlerbirliği oyuncularının çok daha dikkatli olması şart.

Öte yandan Gençlerbirliği adına bu maçtan alınacak olumsuz bir sonucun tehlike çanlarının daha da yüksek sesle çalmasını sağlayacağı kesin. Ateş hattıyla arasında sadece 2 puanlık bir fark yer alan Gençlerbirliği, alt sıralardaki rakiplerinin haftayı hatasız kapatması durumunda kendisini bir anda küme düşme hattında bulabilir.

9 Nisan Cumartesi günü oynanacak maçta sezonun en iyi Gençlerbirliği performanslarından birini görmek gerekiyor. Geriye kalan tüm durumlar Ankara’nın köklü temsilcisini tehlikeye atacaktır.