Gençlerbirliği Antalya’da Kampa Girdi

Geçtiğimiz sezon Süper Lig’e veda ederek yaşadığı hayal kırıklıklarına bu sezon mücadele ettiği TFF 1.Lig’de aldığı kötü sonuçları ekleyerek üzüntüyü katlayan Gençlerbirliği’nde yaşanan istifa krizinden sonra artık tekrar ileriye bakılıyor. Kırmızı Kara, lige verilen arayı daha iyi değerlendirebilmek adına Antalya’da kampa girerken, Teknik Direktör Metin Diyadin ve ekibinin en büyük hedefi, dönüşte oynanacak Ankaragücü maçından alınacak iyi bir sonuçla ligin ikinci yarısındaki kötü skorları bir nebze telafi edebilmek.

Kırmızı Kara Antalya’da

Türk futbolunun cumhuriyet yaşıtı kulübü Gençlerbirliği, geçen sezon Süper Lig’e veda ettikten sonra yaşadığı sıkıntıların etkisini hissetmeye devam ediyor.

Başkent temsilcisi, kulübün borçları nedeniyle ara transfer döneminde kadrosunu genişletme veya güçlendirme şansı bulamazken, TFF 1.Lig‘in ikinci devresinde oynanan 3 maçtan da mağlubiyet alınmış olması camiada çok büyük bir hayal kırıklığı yaratmış ve Teknik Direktör Metin Diyadin görevinden istifa etmişti.

Ancak Gençlerbirliği Yönetimi bu istifayı kabul etmedi ve Metin Diyadin ile yola devam edilmesi kararı aldı. Bu sıkıntılı ve sancılı süreçten sonra temiz yeni bir sayfa açan Kırmızı Kara, 15 günlük aranın kalan kısmını Antalya’da değerlendirerek dönüşteki Ankaragücü derbisine çok daha iyi hazırlanmayı hedefliyor.

Başkent temsilcisi, sakatlıkları sona eren oyuncularının yanı sıra geçtiğimiz aylarda kadro dışı bırakılan Rahmetullah Berişbek ve İlker Karakaş’ı da tekrar kadroya dahil ederek kendi kaynakları içerisinden en iyi kadroyu çıkarmayı hedefliyor.

Kamptaki ilk antrenmanını çift kale maç ve taktik çalışması üzerine düzenleyen Gençlerbirliği’nde Başkan Niyazi Akdaş’ın da Antalya’da bulunduğu ve takımın çalışmalarını izlediği biliniyor.

Hazırlık Maçı

Metin Diyadin ile alakalı yaşanan gelişmeler ve takımın durumu sebebiyle diğer takımlara nazaran biraz daha geç kampa giren Gençlerbirliği, en kısa sürede bu gecikmeyi telafi etmek niyetinde.

Tüm teknik ekibi, yönetici kadrosunun önemli isimleri ve kamp kadrosunda yer alan oyuncularla birlikte Antalya’ya çıkarma yapan Kırmızı Kara, ligin geri kalan kısmında nasıl daha iyi olunabileceğine dair detaylıca çalışmalar yapacak.

Bununla birlikte takımın ligin ikinci yarısında oynadığı 3 maçtan da mağlubiyetle ayrılması taktik konuda değişiklikleri de beraberinde getirirken, Teknik Direktör Metin Diyadin, takımının son durumunu 1 Şubat tarihinde oynanacak hazırlık maçında görecek.

Bulgaristan ekibi Levski Sofya ile Antalya’da bir hazırlık maçı oynayacak olan Gençlerbirliği’nde hem maç ritmi olmayan oyunculara bu ritim kazandırılmaya çalışılacak hem de taktiksel çalışmaların takımdaki son durumunun ne olduğu görülmüş olacak.

İki takım arasında oynanacak maç 1 Şubat 2022 Salı günü oynanacak ama herhangi bir seyirci alımı olmayacak. Gençlerbirliği, bu maçtan 5 gün sonra kendi sahasında ligin en iddialı iki ekibinden birisi olan Ankaragücü’nü kendi sahasında konuk edecek.

İki takım arasında sezonun ilk devresinde oynanan maç Ankaragücü’nün 2-0 üstünlüğüyle sona ermişti.