GENÇLERBİRLİĞİ DEPLASMANDA KAZANAMADI

Süper Lig kapsamında yapılan 36 hafta mücadelesinde küme düşme hattını yakından ilgilendiren karşılaşmada Ankara temsilcisi Gençlerbirliği deplasmanda HES kablo Kayserispor’un konuğu oldu. İlk yarıyı 1-0 mağlup kapatan Ankara temsilcisi Gençlerbirliği ikinci devrede 2-2 beraberliği Yakalayarak mücadeleden 1 puan ile ayrılmış oldu. Oynanan karşılaşma sonrası elde edilen sonuç ile ev sahibi HES kablo Kayserispor puanını 35’e yükseltirken konuk ekip Ankara temsilcisi Gençlerbirliği ise 32 puana çıkmayı başardı.

MÜCADELEDE ÖNEMLİ DAKİKALAR

Karşılaşmada dakikalar 7’ye gösterirken ev sahibi ekip Kayserispor gol ile burun buruna geldi. Çabuk gelişen HES kablo Kayserispor hücumunda Gençlerbirliği file bekçisi ile karşı karşıya pozisyonda sıkıntı çıkaran Pedro Henrique topu ağlarla buluşturmayı başaramadı. Mücadelede dakikalar 38’i gösterirken HES kablo Kayserispor karşılaşmada iki ilk golü kaydetti. Ev sahibi ekip HES Kablo Kayserispor’un golcü oyuncusu Pedro Henry kim ile buluşturmuş olduğu top sonrası takımını 1-0 öne geçirirken 2020/2021 sezonunda ağlara bıraktı 6 golünü kaydetmiş oldu. Karşılaşmanın ilk 45 dakikasında gitarı kim tarafından gelişen tehlikeli bir pozisyon Olmayınca ilk devre ev sahibi HES kablo Kayserispor un 1-0 üstünlüğü ile sona ermiş oldu.

İKİNCİ DEVRE

Mücadelede dakikalar 46 gösterirken konuk ekip Gençlerbirliği karşılaşmada beraberliği yakalamayı başardı. İkinci devrenin henüz başlarında kırmızı-siyahlı konuk ekip Gençlerbirliği Robert Piris’in ayağından gelen gol ile karşılaşmada beraberliği yakalarken skor 1-1’e geldi.  Bu Golden tam 5 dakika sonra konuk ekip Ankara temsilcisi Gençlerbirliği karşılaşmada 2 golü HES kablo Kayserispor ağlarına gönderdi ve mücadelenin liderliğini eline aldı.  Ankara temsilcisinde topu ağlarla buluşturan oyuncu tecrübeli isim Bogdan stancu oldu.

Kıran kırana geçen mücadelede dakikalar 80’i gösterirken ev sahibi HES kablo Kayserispor mücadelede beraberliği yakalayan golü  kaydetti. Sarı kırmızılı ekibin tecrübeli futbolcusu İlhan Parlak ağlarla buluşturdu gol ile karşılaşmaya dengeyi getirirken mücadelenin skorunu 2-2 oldu. Karşılaşmanın kalan bölümünde iki ekip de ciddi gol pozisyonlarına girememesi sonucunda karşılaşmanın skorunu değişmedi ve hem ev sahibi HES kablo Kayserispor hem de Komik ekip Ankara temsilcisi Gençlerbirliği mücadeleden alınan beraberlik ile 1 puanı hamilelerine yazdırmayı başardılar.