Gençlerbirliği Çirkin Haberlere Cevap Verdi

11 Ocak 2022 günü merhum Ahmet Çalık’ın acı kaybıyla, tüm futbol kamuoyu gibi Gençlerbirliği camiası için de yaşanan en kara günlerden biriydi.

Kırmızı siyahlı formayı yıllarca üzerinde gururla taşımış, genç yaşına rağmen gösterdiği beyefendilik, olgunluk ve liderlik özellikleriyle kulüp tarihinin en genç kaptanlarından biri olmuş merhum Ahmet Çalık’ı kaybetmenin üzüntüsü herkesin yüreklerini dağladı.

Kırmızı siyahlı formasını sırtına geçirdiği günlerden başlayan uzun ve güzel yolculuğu, A Milli Futbol Takımı’mıza kadar ilerleyen ve ülkenin en güzide futbolcularından biri haline gelen merhum, dualarla ve gözyaşlarıyla ebedi istirahatgahına defnedildi.

Eski ve ebedi kaptanımızın acısı camiamız için hala tazeyken çok çirkin haberler yapıldı. Bu haber ve söylentiden öteye geçmeyecek yorumlarda, Gençlerbirliği Spor Kulübü’nün merhumun cenaze ve defin süreciyle yakından ilgilenmediği iddia edildi.

Hangi akla ve vicdana dayanarak yapıldığına anlam veremediğimiz bu yorum ve haberlere Gençlerbirliği camiası adına Yönetim Kurulu yaptığı yazılı açıklamayla cevap verdi.

Gençlerbirliği Açıklama Yaparak İftiraları Yalanladı

gençlerbirliği

Kulübümüzde asla unutulmayacak ve hatırası daima gönüllerde yaşatılacak merhum eski kaptanımız Ahmet Çalık’tan “kardeşimiz” denilerek bahsedilen açıklamada, cenaze sürecine dair bilgiler verildi.

Merhum kaptanımız Ahmet Çalık’ın defin işlemlerinin aynı gün gerçekleştirildiği ve Ankara’daki Elmadağ mezarlığında huzurla uyumaya uğurlandığından bahsedildi.

Cenaze için Gençlerbirliği Spor Kulübü tesislerinden Gençlerbirliği A Takımı ve Hacettepe Spor Kulübüne ait iki otobüs kaldırıldığı ve bu araçların Gençlerbirliği Spor Kulübü’nün futbolcusundan, hizmet destek ekibine her aşamadaki personelini cenazenin yapılacağı mezarlığa götürdüğü belirtildi.

Törene şehir dışında olduğu için iştirak edemeyen Gençlerbirliği Spor Kulübü Başkanı yerine Başkan Vekili Arif Ölmez’in de katıldığı aktarıldı.

Buna karşın bu mesnetsiz iddialarda bulunanlar ise en ağır şekilde kınandı. Kuruluş tarihinden beri öz kaynak ve değerler denildiğinde akla gelen ilk camialardan biri olan Gençlerbirliği Spor Kulübü’nün en acılı günlerinden birinde böyle bir hadise yaşanması tüm futbolseverlerin vicdanlarını da yaraladı.

“Kardeşimiz” denilerek başlanılan açıklamanın sonunda merhum Ahmet Çalık’tan bu kez “evladımız” diye bahsedildi ve bir kez daha ailesine ve tüm spor camiasına taziye dileklerinde bulunuldu.

Konyaspor’dan Anlamlı Hareket

Merhum eski kaptanımız Ahmet Çalık’ın forma giydiği son kulüp olan İttifak Holding Konyaspor, rahmetli oyuncumuz için çok anlamlı bir jestte bulunmaya karar verdi.

Spor Toto Süper Lig’in 22. Hafta maçında 18 Ocak 2022 Salı günü sahasında Adana Demirspor ile çok önemli bir maça çıkacak olan İttifak Holding Konyaspor, maç biletlerinin merhum eski oyuncumuz Ahmet Çalık forma numarasına ithafen 6 lira olarak satışa sunulacağını açıkladı.

Hatırlanacağı üzere rahmetli Ahmet Çalık’ın zamansız gelen acı haberi ile sarsılan İttifak Holding Konyaspor, bu hafta oynanacak İstanbul Başakşehir maçının ertelenmesi için başvuruda bulunmuştu. Tıpkı Gençlerbirliği ve futbol camiası gibi, güzel yürekli rahmetli eski oyuncumuz Ahmet Çalık’ın acısını derinden hisseden İstanbul temsilcisi de bu isteğe olumlu yaklaşmıştı.

Türkiye Futbol Federasyonu da takımların isteklerine uymuş ve maçı ertelemişti.