Gençlerbirliği Haftaya Bıraktı

Bu sezon TFF 1.Lig’de sancılı süreçlerden geçmesine rağmen kümede kalmayı başaran Gençlerbirliği adına gelecek yılların kaderini belirlemesi muhtemel bir dönem yaşanıyor. Kulüp takvimi gereği belirlenen Olağan Genel Kurul’a hazırlanıyor. Bununla birlikte 29 Mayıs tarihinde toplanması gereken Olağan Genel Kurul, üyelerde çoğunluk sağlanamadığı için 1 hafta ileri tarih olan 5 Haziran gününe ertelendi. 5 Haziran günü çoğunluğa bakılmaksızın Genel Kurul yürütülecek.

Beklenildiği Gibi

Bu sezon TFF 1.Lig’de sancılı süreçlerden geçen Gençlerbirliği, sezonun son düzlüğünde sergilediği performansın bir seviye dahi altında kalmış olsaydı şu an çok daha büyük bir krizle yüzleşiyor olabilirdi.

Kırmızı Kara, sezonun genelinde beklentilerin altında kaldı ve bu durum hem oyuncular hem de Teknik Direktör Metin Diyadin özelinde eleştirilerin artmasına neden oldu. Tüm bu eleştiri kendi üstüne alan Başkan Niyazi Akdaş da ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını ve hocalarına olan güvenlerinin de aynı sağlamlıkta devam ettiğini ifade etmişti.

Bununla birlikte sezon bir şekilde Gençlerbirliği lehine tamamlandı ve kulüp gelecek sezon şampiyon olmayı hedeflediği TFF 1.Lig’de kalabilmiş olmanın mutluluğunu yaşadı. Öte yandan Gençlerbirliği gelecek sezon 100’üncü yılını kutlayacak ve bu bağlamda hem camia hem de taraftarlar görkemli bir sezon geçmesini temenni ediyorlar.

Ancak gelecek sezonun planlamalarına başlamadan evvel ilk olarak Olağan Genel Kurul sürecinin atlatılması gerekiyor. Kulüp takvimi gereği 29 Mayıs tarihinde toplanılacaktı ancak üye sayısında çoğunluk sağlanamaması nedeniyle Kurul bir sonraki haftaya ertelendi.

Çoğunluk aranmaksızın yapılacak kongre Türkiye Karayolları Genel Müdürlüğü’nde yer alan Halil Rıfat Paşa Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Transfer Yasağını Bekliyor

Öte yandan takımın da gelecek sezona dair hazırlıkları sürüyor ve sözleşmesi biten oyunculara birer birer veda ediliyor.

Sözleşmesi biten oyuncular yeni kulüplerini belirlemek için birçok farklı takımla görüşmeler yapıyorlar. Bu oyunculardan birisi olan Rahmetullah Berişbek ile alakalı olarak Giresunspor’un ciddi bir ilgi duyduğu iddia edilmişti.

Basında yer alan son haberlere göre iki taraf arasında anlaşma sağlandı ve Rahmetullah da Yeşil Beyazlı formaya ikna oldu ancak şu an Giresunspor tarafında bir problem yaşanıyor. Maddi sıkıntıları nedeniyle transfer yasağı getirilen Karadeniz temsilcisi, şu sıralar bu yasağı kaldırabilmek adına mücadele ediyor.

Eğer Giresunspor transfer yasağını kaldırmayı başarabilirse Rahmetullah Berişbek gelecek sezon Süper Lig temsilcisinde görev yapacak. Bununla birlikte Arda Kızıldağ da sözleşmesi bittikten sonra kulüpten ayrılan isimlerden biriydi ve büyük takımlarla da adı anılmıştı ancak şu anki rotası Gaziantep FK olarak gözüküyor.

İki oyuncunun da Süper Lig’den talipleri peşlerine takmış olması onların ne kadar kaliteli isimler olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte Gençlerbirliği taraftarı ve camiası da bu isimlerin sözleşmesinin uzatılması ve bonservis bedeli ile bir başka takıma gitmeleri konusunda daha mutlu olurlardı.