Gençlerbirliği ile Ankaragücü TSYD Ankara Kupası’nda Karşılaşacak

Türkiye Spor Yazarları Derneği yani TSYD’nin düzenlediği kupada Ankara şubesi kupasında başkent’in iki önemli ekibi olan Spor Toto Süper Lige yeni yükselen MKE Ankaragücü ile Spor Toto 1. Ligde mücadele eden Gençlerbirliği SK karşı karşıya gelecek.

55. kez düzenlenecek olan Türkiye Spor Yazarları Derneği Ankara şubesi kupasında MKE Ankaragücü – Gençlerbirliği SK mücadelesinin ardından kupa sahibinin olacak.

Uzun yıllardır geleneksel olarak düzenlenen ve Türkiye’nin en eski futbol organizasyonlarından birisi olan Türkiye Spor Yazarları Derneği Ankara Kupası bu yıl yeni bir isim ile düzenlenecek. Türkiye Spor Yazarları Derneği yani TSYD Ankara kupası 55. Sinin oynanacağı bu yıl Ankara Şubesi Kutay Menajerlik Kupası adı ile düzenleneceği duyuruldu. 

Spor Toto Süper Lig Ekiplerinden MKE Ankaragücü ile Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Gençlerbirliği SK TSYD Ankara Şubesi Kutay Menajerlik Kupası karşılaşması 30 Temmuz Cumartesi günü saat 19:00’da her iki takımında maçlarına ev sahipliği yapan Eryaman Stadyumu’nda oynanacak.

Geçtiğimiz sezon oldukça büyük bir ilgi çeken uzun yıllardır süren bu kupa mücadelesi bu sezonda başkent Ankara’daki spor severlere güzel bir maç izleme şansı sunarken her iki takımın taraftarları da kendi takımlarını gelecek sezon öncesi ilk ciddi maçta performansını görme şansı elde edecek.

Bu yıl isim sponsorluğunu Kutay Menajerlik firmasının üstlendiği TSYD Ankara Şubesi Kupası mücadelesinin biletleri gelecek hafta satışa sunulacak.

TSYD Ankara Şubesi Kutay Menajerlik Kupası bu sezon her iki takım içinde ayrı bir anlam taşıyor bunun sebebi ise Gençlerbirliği SK’nın 100. Yılına hazırlandığı bu sezonda bir diğer yandan Spor Toto Süper Lige yükselmeyi başaran MKE Ankaragücü. TSYD Ankara Şubesi Kutay Menajerlik Kupası’nı her iki takımda kazanmak ve gelecek sezona moralli başlamak istiyor.

Gençlerbirliği SK’nın Olağanüstü Genel Kurulu Ertelendi

Gençlerbirliği SK’nın yapılması planlanan olağanüstü seçimli genel kurulu yeterli çoğunluk sağlanamadığı için 31 Temmuz’a ertelendi. 

Başkent ekibinin yapmış olduğu açıklamaya göre, daha önce çoğunluğun sağlanması halinde 22 Temmuz saat 10:00’da Gençlerbirliği SK tesislerinde düzenlemeyi planladığını açıkladığı genel kurulunda kırmızı siyahlı ekip yeterli çoğunluğu yakalayamadığı için genel kurulu ertelendi.

Gençlerbirliği SK’nın olağanüstü seçimli genel kurulu, 31 Temmuz Pazar günü saat 10:00’da Karayolları genel müdürlüğüne ait Halil Rıfat Paşa Konferans Salonu’nda çoğunluğa bakılmaksızın gerçekleştirilmesi planlandığı duyuruldu.

Gençlerbirliği SK’da Başkan Niyazi Akdaş, Mansur Yavaş’ı Makamında Ziyaret Etti

Kırmızı siyahlı ekipte Başan Niyazi Akdaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Mansur Yavaş, Gençlerbirliği ve Ankaragücü‘nün Ankara’nın iki güzide kulübü olduğunu belirtirken her iki takımında her zaman yanında olacağını ve başarılarını kutlamaya devam edeceğini ifade etti.