Gençlerbirliği Yeni Sezon Hazırlıklarına Başladı

Kırmızı siyahlı takım; yakından takip edenlerin bildiği üzere 2021 – 2022 sezonunda ciddi bir hayal kırıklığı yaşadı. Gençlerbirliği; Süper Lig’de yer almaya alışkın bir takım! Fakat, son olarak Süper Lig’de yer aldığı 2020 – 2021 sezonunda başarısız olduğu için küme düştü. Bu yüzden, 2021 – 2022 sezonunda TFF 1.Lig’de mücadele etti.

Gençlerbirliği; geçtiğimiz sezon TFF 1.Lig’de yalnızca 14 galibiyet alabildi. Bunun yanı sıra, altı maçından da beraberlik ile ayrılarak taraftarlarını üzdü. Ayrıca, 16 maçını kaybederek Süper Lig hedeflerine ulaşamayacağını belli etti. Gençlerbirliği sezonu en kötü ilk altı içerisinde bitirmek istiyordu. Fakat, elde ettiği 48 puan ile 13. oldu. Hatta, küme düşme korkusu yaşadı. Ligde kalmayı diğer takımların üst üste puan kaybetmeleri sayesinde garantiledi.

Kırmızı Siyahlı Takım 2022 – 2023 Sezonu İçin Sahaya İndi

Gençlerbirliği’ni geçtiğimiz sezon Metin Diyadin çalıştırmıştı. Yönetim; takımın ligi 13. sırada bitirmesine aldırış etmeyerek önümüzdeki sezon da yola Metin Diyadin ile devam edileceğini açıkladı. Kulüp adına önemli birisi olan Diyadin; takımı önümüzdeki sezon her ne pahasına olsun Süper Lig’e taşımak istiyor. Bunun için sezon hazırlıklarına da erken başlandı.

Gençlerbirliği 1

Gençlerbirliği; 2022 – 2023 sezonu hazırlıklarına 23 Haziran 2022 Perşembe günü Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri’nde yapmış olduğu antrenman ile başladı. 2022 – 2023 sezonu; Gençlerbirliği’nin 100. yılı olmasından mütevellit ayrı bir önem taşıyor. Metin Diyadin; takımın yeni sezon hazırlıklarına birçok problem ile başladığını ifade etti. Transfer tahtasının kapalı olduğunu söyledi. Ancak, transfer yasağının önümüzdeki hafta kalkacağına dair birtakım istihbaratlar aldıklarını da ekledi.

Metin Diyadin; problemlere rağmen yeni sezon adına iddialı konuştu. Geçtiğimiz sezon kadrolarında 26 futbolcu olduğunu ve bu futbolcuların 13’ünün altyapıdan yetiştiğini sözlerine ekledi. Transfer tahtasının kapalı olmasına aldırış etmediğini vurgulayan Diyadin; gerekirse altyapıdan farklı oyuncuları A takıma kazandıracaklarını da belirtti.

Gençlerbirliği Takımdan Ayrılan Futbolcuların Yerini Dolduracak

Kırmızı siyahlı takım; Arda Kızıldağ ve Sandro Lima başta olmak üzere birçok futbolcusunu kaybetti. Bu isimler geçtiğimiz sezon ilk 11’de oynuyorlardı. Metin Diyadin; takımdan ayrılan isimlerin ne kadar önemli olduğunun bilincinde! Ancak, yine de yeri doldurulamayacak oyuncunun olmadığını ifade ediyor.

Gençlerbirliği 2

Gençlerbirliği; transfer tahtasının açılmasıyla beraber takımdan ayrılan isimlerin yerini doldurmak adına harekete geçecek. Bilhassa stoper ve forvete takviye yapılması düşünülüyor. Metin Diyadin; Arda Kızıldağ ve Sandro Lima’nın yerlerini doldurmalarının yeterli olacağına inanıyor.

Hangi Futbolcuların Sözleşmeleri Sona Erdi?

Furkan Şeker, Muhammed Bayır, İlker Karakaş, Blessing Eleke, Oleksandr Belyaev, Rahmetullah Berişbek, Ömürcan Artan ve Baran Başyiğit’in sözleşmeleri sona erdi. Arda Kızıldağ ve Sandro Lima farklı takımlara imza attı. Gençlerbirliği yönetimi; sözleşmesi biten oyuncular ile en kısa sürede anlaşmak istiyor. Ancak, her şeyden önce, transfer tahtasının açılması gerekiyor.