Gençlerbirliği Yine Kazanamadı

TFF 1.Lig’in ikinci yarısında oynadığı ilk 3 maçın hepsinden mağlup ayrılarak çok derin bir krizin içerisine giren Gençlerbirliği, 15 günlük Milli Takım arasından dönüşte yükselişe geçmek istiyordu. Kırmızı Siyahlı ekip, lige geri dönüşte ezeli rakibi ve ebedi dostu Ankaragücü’nü konuk ederken, maçın başından sonuna kadar üstünlük sağlayamadığı maçta sahadan 3-0 mağlup ayrıldı.

Galibiyete Hasret

Geçen sezon Süper Lig’e veda ettikten sonra bu sezon TFF 1.Lig’de başarılı olabilmek adına çaba gösteren Gençlerbirliği, ligin ikinci yarısında çok kötü bir performans göstermeye devam ediyor.

Ligin ikinci yarısında oynadığı 3 maçın tamamında sahadan mağlup ayrıldıktan sonra Metin Diyadin ile yol ayrılığına gelen Kırmızı Kara, milli takım arasına derin bir krizin etkisiyle girmişti. Bu arada Antalya’da kamp yaparak ligin geri kalan maçlarına ekstra bir çalışma yapan Gençlerbirliği, yaptığı çalışmaların meyvesini alamadı.

23’üncü haftanın en çok öne çıkan maçında Eryaman Stadyumu’nda Ankaragücü’nü konuk eden Gençlerbirliği, 12’inci dakikada yediği golden sonra rakibine reaksiyon vermek konusunda eksik kaldı. 41’inci dakikada Aaron Tshibola’nın kırmızı kart görmesiyle birlikte 10 kişi kalan Kırmızı Kara, bu dakikaya kadar da kalesinde pek çok tehlike yaşamıştı.

İkinci yarıya 1-0 geride ve 10 kişi kalmış olmanın üzüntüsüyle giren Kırmızı Kara, ikinci yarıda ise çok daha kötüydü. Eksik kalmanın da etkisiyle birlikte çok daha fazla açık veren Gençlerbirliği, sahadan 3-0 mağlup ayrıldı. Bu maçtan alınan mağlubiyet Gençlerbirliği’nin puana olan hasretini de 4 maça çıkarmış oldu.

İlk Yarı Vurgusu

Ligin ikinci yarısında oynadığı tüm maçlarda sahadan mağlup ayrılarak kötü gidişatına devam eden Gençlerbirliği’nde Teknik Direktör Metin Diyadin maç sonrasında değerlendirmelerde bulundu.

İlk yarının biraz daha ortada olduğunu hatırlatan tecrübeli teknik adam, bu derbiye tam kadro çıkabilmek istediklerini belirtti. Kadroda bulunmayan oyuncuların kendileri için olumsuz bir durum olduğunu hatırlatan Metin Diyadin, bireysel bir hatanın kendilerini geriye düşürdüğünü ifade etti.

Ankaragücü’nün çok tecrübeli bir kadro olduğunu dile getiren Diyadin, 10 kişi kalmanın kendilerini zorladığını açıkça dile getirdi. Kırmızı Kara’nın teknik direktörü 10 kişi kaldıktan sonra takımın çok daha fazla yorgunluk yaşamaya başladığını ve daha fazla çaba göstermenin kendilerini etkilediğini belirtti.

Maçın 60’ıncı dakikasından sonra oyunun tamamen Gençlerbirliği’nin aleyhine döndüğünü belirten Metin Diyadin, ilk yarıdaki performansı tekrar öne çıkardı.

Gençlerbirliği adına bu maçtan mağlubiyet çıkmış olması takımın çok daha kötüye gitmesine sebep olabilir. Zira oyuncular araya giren 15 günü de hesaba kattığında çok uzun bir süredir galibiyete ulaşamadıklarının farkındalar.

Her geçen gün gerileyen özgüven ve gerginlik, takımın Ankaragücü karşısında oynadığı maçta da kendisini gösterdi ve 10 kişi kalmaya neden oldu. Kırmızı Kara, artık bu maçı da geride bırakıp bir sonraki haftaya odaklanacak.