Gençlerbirliği Yoğun Mesai İçerisinde

Bu sezon TFF 1.Lig’de beklentilerin çok altında kalan bir performans sergileyen Gençlerbirliği, kümede kalma konusunda yaşadığı tehlikeyi hâlâ atlatabilmiş değil ancak son 3 maçtır devam eden yenilmezlik serisi sayesinde geleceğe daha umutlu bakabiliyor. Ligin 31’inci haftasında oynanacak Ankara derbisinde kendi sahasında Ankara Keçiörengücü’nü konuk edecek olan Kırmızı Kara, yeşil saha üstünde bu maçın hazırlıklarına başlarken, saha dışında da takıma dair ilginin artması ve şehirde var olan kültürün yoğunlaştırılabilmesi adına çalışmalar sürüyor.

Kırmızı Kara Sahaya İndi

Bu sezon TFF 1.Lig’de beklentilerin çok altında kalan bir performans sergileyen Gençlerbirliği, kümede kalmak adına mücadeleye devam ediyor ve bu durum taraftarları da ister istemez hüzünlendiriyor.

Ligin en değerli kadrolarından birine sahip olmasına rağmen istenilen performansa bir türlü ulaşamayan Kırmızı Kara, bununla birlikte son 3 maçından 1 galibiyet ve 2 beraberlik çıkartarak 5 puanı hanesine ekledi ve geleceğe daha umutla bakmaya başladı.

Bununla birlikte takımın 31’inci hafta müsabakasında kendi sahasında oynayacağı Ankara Derbisi de hedefler doğrultusunda oldukça önem taşıyor. Ankara Keçiörengücü’nü ile kozlarını paylaşacak olan Kırmızı Kara, zorlu maçın hazırlıklarına da başladı.

İki takım bu sezon benzer seviyelerde performans gösterdiler ancak bu durum Ankara Keçiörengücü adına ne kadar övülebilecek bir durumsa Gençlerbirliği adına da bir o kadar olumsuz eleştirilebilecek bir durum olarak gösteriliyor.

İki takım arasındaki farklara rağmen puan konusunda Ankara Keçiörengücü’nün daha iyi olması gerçekten de eleştirilmeyecek bir durum değil.

Okul Ziyaretlerine Devam

Öte yandan Ankara’nın en büyük markalarından biri olan Gençlerbirliği, şehir içerisindeki gençlerin takıma olan ilgisini arttırmak adına çalışmalarına devam ediyor.

Ankara içerisinde yer alan bir lisede kurulduktan sonra şehrin en büyük markalarından biri haline gelen Kırmızı Kara’da bu kültürün devam ettirilebilmesi ve gençlerin Gençlerbirliği’ni daha iyi tanıyarak destekleyebilmesi adına çalışmalar yapılıyor.

Bu doğrultuda Ankara’nın önde gelen liselerini ziyaret eden ve buradaki öğrencilerle temas kuran Kırmızı Kara’nın kurmayları, öğrencilere ücretsiz biletler de vererek onları stada davet ediyorlar.

Kuruluşunun 99’uncu yıldönümü nedeniyle daha önce Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Gençlerbirliği, bu sefer Başkan Niyazi Akdaş ve beraberindeki heyetle birlikte Eryaman Şehit Oğuzhan Yaşar Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti.

Bu ziyarette Başkan Niyai Akdaş ve teknik direktör Metin Diyadin‘in yanı sıra yönetim kurulu üyeleri Mehmet Soylu, Esra Özel ve İsmet Beltan, sportif direktör Baki Mercimek ile futbolcular Aksel Aktaş ve Dmytro Grechyshkin katıldı.

Niyazi Akdaş, kulüp tarihiyle ilgili bilgi verdiği öğrencileri Spor Toto 1. Lig’de 9 Nisan Cumartesi günü Eryaman Stadı’nda oynayacakları Ankara Keçiörengücü maçına davet etti.

Şehit Oğuzhan Yaşar Anadolu Lisesi Müdürü Ünsal Çolak da konuşmasında Gençlerbirliği’nin kuruluşunun 99. yılının kutladı. Ziyaretin son bölümünde öğrencilere Gençlerbirliği ürünleri hediye edildi.