Gençlerbirliği’ne Teklifler Geliyor

Bu sezon TFF 1.Lig’de beklentilerin altında kalan bir performans sergilemekle birlikte kümede kalmanın mutluluğunu yaşayan Gençlerbirliği’nde son dönemlerde yükselen form grafiğinin gerçekten çok değerli olduğunu belirmekte fayda var. Kırmızı Siyahlı ekibin sahaya karakter koyan oyuncuları sayesinde yakaladığı yükseliş takımı kümede tutarken bu oyuncuların bazılarına da Süper Lig ekiplerinden ve yabancı takımlardan teklif geldiğine dair haberler basını süslemeye devam ediyor.

Ta Uzak Yollardan

Bu sezon TFF 1.Lig’de beklentilerin altında kalan bir performans sergileyen Gençlerbirliği, bir dönem kümede kalma konusunda dahi tedirginlik yaşamıştı ancak ligin son düzlüğünde yükseltilen vites takımı kümede tutmaya yetti.

Bununla birlikte sezonun son düzlüğünde sahaya koyulan karakter ve alınan sorumlulukların Gençlerbirliği oyuncularını gerçekten kıymetli hale getirdiğini ifade etmekte fayda var. Hemen hemen herkes elinden gelenin daha da fazlasını sahaya yansıtmaya çalıştı ve bu bağlamda sağladıkları katkıyla birlikte Kırmızı Kara’yı hüsrandan kurtardılar.

Bu isimlerden birisi olan Sandro Lima sezon boyunca kritik anlarda attığı gollerle takımın en önemli isimlerinden biri haline gelmişti. Brezilyalı oyuncu sezonun son devresinde de oldukça dikkat çeken işler yaparken bu durum başarılı golcünün dikkat çekmesini sağladı.

Öte yandan basına yansıyan haberlere bakıldığı zaman Sandro Lima’ya Avustralya kıtasında yer alan ekiplerden birçok teklif geldiği ifade ediliyor. Gelecek sezon 100’üncü yılını kutlayacağı için şampiyonluğu hedefleyen bir kadro kurmak isteyen Gençlerbirliği tarafındaysa bu teklife dair herhangi bir açıklama yapılmış değil.

Barış Göz Kamaştırıyor

Takımda teklif alan tek isim de Sandro Lima değil. Altınordu altyapısından yetiştikten sonra Fenerbahçe’ye transfer olan Barış Alıcı beklentileri karşılayamadığı için takımdan ayrılmak zorunda kalmış ve Gençlerbirliği’ne gelmişti.

Kırmızı Siyahlı forma altında hele ki sezonun son dönemlerinde gösterdiği başarılı performansla dikkatleri üstüne çeken yetenekli oyuncu, gelecek sezon Süper Lig takımlarından birinde forma giyebilir.

Zira basında yer alan haberlere göre Sivasspor ve Giresunspor gibi takımlar başarılı orta saha oyuncusuna yakından ilgi duyuyorlar ve bu bağlamda Ankara temsilcisinin kapısını çalmak adına hazırlıklara başlıyorlar.

Bununla birlikte Gençlerbirliği Sandro Lima’dan sonra bir de Barış Alıcı’yı takımdan göndermeyi tercih eder mi bilinmez. Ancak iyi bir bonservis bedelinin ödenmesi durumunda gerek Barış gerekse de diğer oyuncuların tamamı gözden çıkarılabilir gibi görünüyorlar.

Kırmızı Kara bu sezon sıkıntılı süreçlerden geçmiş olsa da bir şekilde toparlanmayı ve kendisine yakışanı yapmayı başardı. Bu noktada takımın birçok oyuncusunun gelecek sezon başlayana kadar pek çok farklı takımdan teklif toplayacağını tahmin etmek de pek zor değil.

Sandro Lima dışındaki yabancı oyuncular da kuvvetle muhtemel teklif alacaklar. Ancak bu tekliflerin boyutu, bonservis bedelleri ve oyuncuların takımdan ayrılmaya dair isteği tüm bu süreçlerde kritik önem taşıyacağı için şimdiden kesin bir şey denmemeli.