Gençlerbirliği’nin Örnek Oyuncusu

Gençlerbirliği takımının teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu, çıktıkları maçlarda tecrübeli oyuncuların bulunmaması durumunda iyi bir skor elde edemediklerini ifade etti. Hamzaoğlu, Rumen forvet oyuncuya, Rahmetullah ile Berat’ın profesyonelliğine hayran kaldığını açıkladı. Gençlerbirliği Lig maçlarına ara verilmeden önce oynadıkları maçlarda 28 puan alarak 13.sırada yerini aldı.

Ligin 26.haftasına kadar 17 maça çıkan Rumen forvet Bogdan Stancu attığı 12 gol ilen çok gol atanlar sıralamasında 5.sırada bulunuyor. Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, Stancu’nun sakatlanması ile birlikte onun yerini doldurmakta çok büyük sıkıntı çektiklerini söyledi. Takımın Stancu ile oynamaya alışmış bir yapısının bulunduğunu ve onun yerini dolduramadıklarını söyledi. Stancu’nun sakatlığının ardından yeniden sahalara dönmesi ile birlikte maç kazanmaya başladıklarını belirten teknik adam onun sakatlanması ile yeniden maç kaybetmeye başladık dedi.

Stancu’nun Yeri Forvet

Gençlerbirliği teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu, Bogdan Stancu’nun asıl pozisyonunun forvet olduğunu ve orada oynaması gerektiğini belirtti.  Takımın genç yetenekleri arasında yer alan Rahmetullah Berişbek ve Berat Ayberk Özdemir hem sahadaki performansı hem de profesyonel yaşantısı ile Stancu’yu kendilerine örnek aldıklarını açıkladılar.

Gençlerbirliği’nin 33 yaşındaki başarılı oyuncusu Stancu takıma geldiğinden beri çıktığı maçlarda 52 gol attı. Türkiye’de ilk olarak Galatasaray’da oynamaya başlayan oyuncuyu Gheorghe Hagi Galatasaray’a transfer etti. Burada kendisinden beklenen performansı gösterememesinin ardından birkaç takımda top koşturan oyuncu en iyi çıkışını Gençlerbirliği takımında yakaladı.