Gençlerbirliği

Kristoffer Nordfeldt Takım Faydalı Olmak İstiyor

Gençlerbirliği’nin sezonun ikinci yarısına başlamadan transfer ettiği kaleci Kristoffer Nordfeldt geldiği yeni takımına faydalı olmak için elinden geleni yapacağını söyledi. Swansea City’den transfer edilen İsveçli kaleci Ankara’ya geldiği için çok mutlu olduğunu belirtti. Gençlerbirliği takımının sosyal medya kanalının sorduğu soruları cevapladı. Tecrübeli kaleci daha önce görev aldığı diğer ülkelerden Türkiye’nin farklı olduğunu ve burada olmaktan mutlu olduğunu söyledi.

Kaleci Kristoffer Nordfeldt İlk Maçında Penaltı Kurtardı

Gençlerbirliği’nin yeni transferi kaleci Nordfeldt takımla birlikte Eryaman’da çıktığı ilk maçında kurtardığı penaltı başarısı ile taktir topladı. Nordfeldt EURO 2020’de İsveç ile Türkiye’nin durumlarını ve başarı şanslarını değerlendirirken Türkiye’de çok yetenekli oyuncuların bulunduğunu ve Türkiye’nin geleceğinin çok parlak olduğunu söyledi.

Gençlerbirliği kulübünde daha önce top koşturan Dahlin ve Hopf hakkında da düşüncelerini paylaşan kaleci bu oyuncuların takımda iz bıraktıklarını ve iyi anıldıklarını belirtti. Kendisinin de onlar gibi güzel işler yaparak geride güzel izler bırakmak istediğini söyledi. Nordfeldt Türkçe öğrenmek için çaba gösterdiğini belirttikten sonra Haydi Gençler maça diyerek taraftara mesajını verdi.