Malatya Arguvan Spor Kulübü Depremden Dolayı Ligden Çekilme Kararı Aldı

Türkiye; 6 Şubat 2023 Pazartesi günü yüzyılın felaketini yaşadı. Gece 04.17’de Gaziantep, öğlen 13.24’te de Kahramanmaraş merkezli olarak meydana gelen ve on şehri ciddi anlamda etkileyen bu depremlerde binlerce insan yaşama veda etti. Malatya; depremden etkilenen şehirler arasında yer alıyor. Bu şehirde de çok sayıda bina yıkıldı.

TFF 1.Lig’de mücadele eden Yeni Malatyaspor; TFF’ye başvuruda bulunarak 2022 – 2023 sezonuna devam etmek istemediğini ifade etti. TFF; Yeni Malatyaspor’un bu isteğini kabul etti. Malatya’nın futboldaki diğer temsilcisi Malatya Arguvan Spor Kulübü de ligden çekilme kararı aldı. Gelin, Malatya Arguvan SK’nın bu sezonki performansına bir göz atalım!

Malatya Arguvan SK Ligde 12. Sırada Bulunuyordu

Malatya Arguvan SK; yakından takip edenlerin bildiği üzere bu sezon 3.Lig Grup 3’te mücadele ediyordu. Takımın en büyük hedefi gerekli sıralamayı alıp bir üst lige yükselmek idi. Ancak, mütevazi kadrosuyla bunu yapması biraz zor gözüküyordu. Malatya Arguvan SK; depremin olduğu haftaya kadar 3.Lig Grup 3’te toplam 21 maça çıktı. Söz konusu maçların sadece beşini kazanabildi. Buna ek olarak, 11 maçtan beraberlik ile ayrıldı. Beş mağlubiyet aldı. Atmış olduğu 22 gole karşılık olarak kalesinde 24 gol gördü. 21 maçta 26 puan toplayabildi. Sonuç olarak, ligin 12. sırasında bulunuyordu.

Malatya Arguvan SK’nın ligi ilk iki içerisinde bitirmesi ve bir üst lige yükselmesi ihtimaller dahilinde değildi. Ancak, takımın küme düşme ihtimali de yok denecek kadar azdı. Malatya Arguvan SK; yaşanan deprem felaketinden fazlasıyla etkilenen Malatya şehrinin bir kulübü olmasından mütevellit ligden çekilme kararı aldı. Önümüzdeki sezon yine 3.Lig Grup 3’te mücadele edecek.

Kubilay Köylü Takımın En Golcü İsmi Oldu

Malatya Arguvan Spor Kulübü; 21 hafta boyunca bilhassa gol yollarında sıkıntı yaşadı. Takımın rakip kale önünde pozisyona girme konusunda zorlandığı aşikar idi. Takımın en golcü ismi Kubilay Köylü oldu. 1999 doğumlu oyuncu; bu sezon 3.Lig Grup 3’te toplam 20 maça çıktı. Söz konusu maçlarda sahada bin 529 dakika kaldı. Atmış olduğu üç gol ve yapmış olduğu bir asist ile toplam dört gole katkı vermeyi başardı. Kubilay Köylü; Malatya Arguvan Spor Kulübü’nün ligden çekilme kararı almasının ardından kendisine gelen transfer tekliflerini değerlendirmeye başladı. Süper Lig kulüplerinden İstanbulspor; genç oyuncuyu kadrosuna kattı. Malatya Arguvan SK’nın bu transferden elde edeceği bonservis geliri açıklanmadı.

Fırat Güllü Takımına Katkı Yapmaya Çalışan Bir Diğer İsimdi

Malatya Arguvan SK’nın performansıyla dikkat çeken bir diğer ismi Fırat Güllü oldu. Galatasaray altyapısından yetişen oyuncu; sezon başında bu kulübe transfer olmuştu. Fırat Güllü; Malatya Arguvan SK formasıyla üç gol atmayı başardı. O da ligden çekilme kararının ardından başka bir takım ile anlaştı.